Romania-Grecia 3-1

In sfarsit am obtinut ceea ce fotbalul romanesc si mai ales suporterii asteptau de foarte mult timp.Un joc bun impotriva unei echipe bune,spun asta pentru ca Grecia este echipa calificata la Euro de pe primul loc in grupa.

Meciu a fost inca de la inceput din minutul 16 condus de catre echipa tricolora prin golul lui Torje urmand sa fie egalata dar in cea de-a doua repriza prin golurile lui Tanase si noului debutant al carui nume imi scapa,am reusit sa invingem cu scorul de 3-1 pe Eleni.

Romania este o echipa buna,astazi a demonstrat-o si cred ca acesta este inceputul unei noi ere,chiar daca multi specialisti spun acest lucru dupa fiecare din victorii,cred ca acesta este cu adevarat momentul.